Aktualności


Na prowadzonym przez nas blogu zamieszczamy najnowsze informacje na temat naszej firmy i branży motoryzacyjnej. Staramy się regularnie publikować wpisy i artykuły, dzięki którym dowiedzą się Państwo, na co zwracać uwagę przy zakupie części samochodowych oraz uzyskają odpowiedzi na wiele nurtujących pytań związanych z branżą motoryzacyjną. Zapraszamy.


10-11-2021

JAK ZACHOWUJE SIĘ ZDERZAK SAMOCHODOWY W TRAKCIE KOLIZJI DROGOWEJ?

Zderzak samochodowy to najbardziej wysunięty w przód i w tył element pojazdu. Wbrew pozorom nie służy wyłącznie do celów estetycznych. Jego nadrzędną funkcją jest zapewnienie bezpieczeństwa nie pojazdom i pieszym. Osłania też elementy znajdujące się w przedniej komorze silnika oraz części nadwozia, które są najbardziej narażone na konsekwencje stłuczek czy wypadków.

Czytaj więcej
06-10-2021

ZDERZAK SAMOCHODOWY JAKO ELEMENT DEKORACYJNY AUTA

Przedni zderzak odpowiada za ochronę kluczowych części samochodu, chociaż nie jest to jedyna funkcja, jaką spełnia. Niewątpliwie jest to element, który ma bardzo duży wpływ na estetykę nadwozia. Za sprawą zderzaka możemy podkreślić charakter auta, nadając mu oryginalnego charakteru.

Czytaj więcej
13-09-2021

CZY WARTO ZAINWESTOWAĆ W UŻYWANY ZDERZAK SAMOCHODOWY?

Zderzak jest elementem karoserii najbardziej narażonym na uszkodzenia. Zarówno podczas zwykłej stłuczki, jak i poważniejszego wypadku, zderzak absorbuje energię, która powstaje przy zderzeniu z przeszkodą. Drobne zarysowania i defekty można poddać naprawie. Ale poważnie uszkodzony zderzak należy bezwzględnie wymienić. Warto wówczas zastanowić się nad możliwością zakupu używanego zderzaka, który stanem technicznym i wizualnym nie odbiega od nowego.

Czytaj więcej
11-08-2021

JAK WERYFIKOWANA JEST JAKOŚĆ ZDERZAKÓW SAMOCHODOWYCH?

Jednym z ważniejszych elementów konstrukcji każdego samochodu jest zderzak. Jest to część nadwozia znajdująca się z przodu i z tyłu pojazdu. Podstawową funkcją zderzaków jest zredukowanie negatywnych skutków stłuczek parkingowych czy kolizji. Co więcej, chronią również pasażerów w razie wypadków, do których dochodzi przy mniejszych prędkościach. Dodatkowo wpływają również na estetykę auta, jednak jest to najmniej ważna ze wszystkich funkcji. Z uwagi na to, jak ważne są zderzaki, ich jakość musi być weryfikowana. Jak to wygląda?

Czytaj więcej
13-07-2021

JAKIE STANDARDY BEZPIECZEŃSTWA POWINIEN SPEŁNIAĆ ZDERZAK SAMOCHODOWY?

Zderzak samochodowy to najbardziej wysunięta części pojazdu zarówno z przodu, jak i z tyłu. Jej zadaniem jest załagodzenie nacisku będącego wynikiem zderzenia samochodu z przeszkodą lub innym pojazdem. Ponieważ odgrywa tak ważną rolę, zderzak musi spełniać ściśle określone standardy. Dowiedz się, jakie.

Czytaj więcej
15-06-2021

JAKĄ ROLĘ W KONSTRUKCJI SAMOCHODU ODGRYWA ZDERZAK?

Konstrukcja samochodu składa się z wielu elementów. Każdy z nich pełni określone funkcje i musi być wykonany z materiałów, które dobrze znoszą działanie czynników, na które narażony jest pojazd, na przykład skrajnych temperatur, opadów czy uszkodzeń mechanicznych. Jednym z ważniejszych elementów zapewniających bezpieczeństwo kierowcy oraz innym uczestnikom jest zderzak. W jaki sposób jest zbudowany i jakie pełni funkcje w konstrukcji samochodu?

Czytaj więcej
02-03-2021

JAKIE SILNE ZDERZENIA SĄ W STANIE WYTRZYMAĆ ZDERZAKI?

Zderzak samochodowy to jeden z ważniejszych elementów tzw. systemu bezpieczeństwa biernego w każdym samochodzie. Nie bez powodu znajduje się w najbardziej strategicznych miejscach — zarówno z tyłu, jak i z przodu pojazdu. Jego głównym celem jest redukowanie ewentualnych zniszczeń powstających w wyniku kolizji drogowej czy stłuczek parkingowych, chroni też pasażerów pojazdu i pieszych. Właśnie ze względu na funkcje, jakie pełnią zderzaki, są to najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne części auta.

Czytaj więcej
14-02-2021

LISTWY PROGOWE. DO CZEGO SŁUŻĄ I JAKIE KRYTERIA POWINNY SPEŁNIAĆ?

Karoseria auta narażona jest na oddziaływanie wielu szkodliwych czynników, zarówno mechanicznych, jak i atmosferycznych. Istnieje kilka newralgicznych miejsc, gdzie uszkodzenia powstające na skutek tych czynników są szczególnie widoczne. Jednym z nich są progi, na których można zamontować specjalne nakładki. Czym dokładnie charakteryzują się listwy progowe i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czytaj więcej
22-09-2020

JAK SKLEIĆ ZDERZAK SAMOCHODOWY?

Zderzaki samochodowe należą do najczęściej uszkadzanych elementów w samochodach. Otarcia parkingowe, wyłamania spowodowane zderzeniem z wysokim krawężnikiem, odpryski kamieni, kolizje i wypadki — to tylko kilka przykładowych sytuacji, w których może dojść do poważnego uszkodzenia zderzaka. Jak sobie poradzić z uszkodzonym zderzakiem?

Czytaj więcej
23-06-2020

CO TRZEBA WIEDZIEĆ O ZDERZAKACH PLASTIKOWYCH

Zderzak jest jednym z elementów, które nieodłącznie kojarzą się z samochodami, wpływając nie tylko na bezpieczeństwo auta i podróżujących nim osób, ale również na wygląd pojazdu i wiele własności użytkowych. Choć z dzisiejszej perspektywy ciężko w to uwierzyć zderzaki w dzisiejszej formie wprowadzono już w pierwszych latach rozwoju motoryzacji. Od samego początku ich głównym zadaniem była ochrona przodu, a później także tyłu pojazdu przed uszkodzeniami. Choć funkcja zabezpieczająca jest istotna do dziś, to współcześnie element ten stanowi raczej rodzaj osłony aerodynamicznej niż pełnowartościowej ochrony, zwłaszcza, że rolę tę odgrywają raczej specjalnie projektowane strefy zgniotu i różnego typu wzmocnienia umieszczane w konstrukcji auta. Mimo tego, ze względu na swoje usytuowanie zderzaki samochodowe wciąż ulegają większym i mniejszym uszkodzeniom i stosunkowo często muszą być wymieniane nawet przy niezbyt dużych stłuczkach. Przyjrzyjmy się bliżej zderzakom i metodom ich regeneracji.

Czytaj więcej
09-04-2020

KIEDY ZDERZAK SAMOCHODOWY WYMAGA WYMIANY?

Drobna stłuczka, wysoki krawężnik lub słupek, którego nie zauważyliśmy mogą być powodem zniszczenia naszego zderzaka samochodowego. Co zrobić, gdy doszło do uszkodzenia? Kiedy zderzak samochodowy wymaga wymiany?

Czytaj więcej
12-02-2020

REGENERACJA ZDERZAKA. KIEDY JEST MOŻLIWA?

Zderzaki samochodowe są elementami pojazdu, które najczęściej ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Ich wygląd w dużej mierze wpływa na estetykę całego auta. Jak naprawić uszkodzony zderzak? Czym jest regeneracja zderzaka i kiedy jest możliwa?

Czytaj więcej
06-12-2019

CZY KUPNO ZDERZAKA UŻYWANEGO TO DOBRY POMYSŁ?

Niektóre używane, ale oryginalne części samochodowe prezentują wyższą jakość od nowych zamienników. Kategoria ta mieści m.in. zderzaki. Wyjaśniamy, dlaczego warto postawić na używany zderzak samochodowy.

Czytaj więcej
01-10-2019

JAKĄ ROLĘ W SAMOCHODZIE PEŁNI ZDERZAK?

Zderzak to istotny element nadwozia samochodu. Stanowi najbardziej wysunięta część karoserii pojazdu zarówno na jego przodzie, jak i z tyłu. Głównym zadaniem zderzaka jest amortyzowanie energii kinetycznej wytworzonej podczas zderzenia z przeszkodą lub innym pojazdem. Ma znaczenie w kontekście bezpieczeństwa podróżowania, ale wpływa także na stylistykę pojazdu.

Czytaj więcej
02-09-2019

USZKODZONY ZDERZAK. CO ROBIĆ?

Zderzak to najbardziej narażony na uszkodzenie element karoserii. Manewry na parkingu, wyjazd z posesji czy po prostu codzienne poruszanie się po mieście mogą skutkować drobnymi zadrapaniami, ale także poważniejszymi zniszczeniami tej części nadwozia. W tym wpisie odpowiemy na pytanie jak postąpić, gdy dojdzie do uszkodzenia samochodowego zderzaka.

Czytaj więcej
01-08-2019

ZDERZAK JAKO ELEMENT ESTETYCZNY AUTA

​Stalowy kształtownik, czyli kluczowa część zderzaka, ma przyjmować energię kinetyczną wytworzoną podczas stłuczki. Natomiast obudowa wykonana z tworzyw sztucznych pełni przede wszystkim rolę estetyczną. Zarysowany lub uszkodzony element karoserii zdecydowanie obniża walory wizualne samochodu.

Czytaj więcej