Polski (PL) Deutsch (Deutschland) English (UK)

Godziny otwarcia

Pn - Pt: 7:00 - 16:00
So: 7:00 - 14:00

 

Skontaktuj się z nami:   +48 511 473 918   ZadzwońTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Blog


Na prowadzonym przez nas blogu zamieszczamy najnowsze informacje na temat naszej firmy i branży motoryzacyjnej. Staramy się regularnie publikować wpisy i artykuły, dzięki którym dowiedzą się Państwo, na co zwracać uwagę przy zakupie części samochodowych oraz uzyskają odpowiedzi na wiele nurtujących pytań związanych z branżą motoryzacyjną. Zapraszamy.


pistolet do lakierowania na tle zderzaka
27-02-2023

JAK PRZYGOTOWAĆ ZDERZAK DO LAKIEROWANIA?

Z pewnością jedną z czynności wymagających większego zaangażowania i właściwego przygotowania jest lakierowanie zderzaka w aucie. Dzięki temu zabiegowi wydłuża się jego żywotność oraz zwiększa odporność na działanie niekorzystnych czynników pogodowych. Przeczytaj, jak powinno wyglądać właściwe przygotowanie używanego zderzaka do lakierowania.

Czytaj więcej
kobieta wychyla głowę z auta
20-01-2023

JAKIE ZDERZAKI STOSUJE SIĘ W SAMOCHODACH TYPU SUV?

Zderzak to jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych pojazdu, który montuje się zarówno z przodu, jak i z tyłu auta. Zderzak samochodowy wpływa na estetykę samochodu, ale też zapewnia bezpieczeństwo podczas kolizji drogowych. Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu, w którym wyjaśniamy, jakie zderzaki montuje się w samochodach typu SUV i czym się one charakteryzują. Życzymy udanej lektury.

Czytaj więcej
zderzaki tylne zintegrowane flota samochodów
22-12-2022

CZYM CHARAKTERYZUJĄ SIĘ TZW. ZDERZAKI ZINTEGROWANE?

Zderzak to jeden z kluczowych elementów nadwozia pojazdu, który stanowi najbardziej wysuniętą część zarówno z przodu, jak i z tyłu auta. Po podstawowych zadań zderzaka samochodowego należy amortyzowanie uderzenia podczas kolizji drogowej. Dlatego też ma on bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy. Czym charakteryzują się tak zwane zderzaki zintegrowane? Jakie są ich zalety? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Czytaj więcej
zderzaki samochodowe wiszące na stojakach
28-10-2022

JAK ZDERZAKI SAMOCHODOWE EWOLUOWAŁY NA PRZESTRZENI LAT?

Obecnie zderzaki samochodowe są tworzone nie tylko w celach estetycznych, ale też zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa podczas kolizji. Co ciekawe, zderzaki samochodowe nie zawsze były wykonywane z lekkich i bezpiecznych materiałów. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym wyjaśniamy, jak na przestrzeni lat ewoluowały zderzaki samochodowe i jak wyglądają obecnie. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej
mechanik mocujący zderzak
30-09-2022

JAK MOCUJE SIĘ ZDERZAK DO POJAZDU?

Zderzak to najbardziej wysunięty element samochodu, który często zostaje uszkodzony w wyniku stłuczki bądź wypadku drogowego. Zderzaki montuje się zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu, a jego zadaniem jest redukcja efektów kolizji i zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom. Z poniższego wpisu dowiesz się, na czym polega montaż zderzaka samochodowego i kiedy warto wymienić zderzak na nowy. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej
zderzak
05-08-2022

JAK ZACHOWUJE SIĘ ZDERZAK W TRAKCIE KONTAKTU Z PRZESZKODĄ?

Głównym zadaniem zderzaka samochodowego jest amortyzowanie energii kinetycznej, która powstaje w momencie zderzenia z innym pojazdem lub przeszkodą. Wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo podczas jazdy, a także ogranicza ewentualne uszkodzenia komory silnika, a także strukturalnych części nadwozia. Jak zachowuje się zderzak podczas zderzenia? Kilka informacji na ten temat w dalszej części naszego wpisu.

Czytaj więcej
zderzaki samochodowe
20-07-2022

CZY ZDERZAKI SAMOCHODOWE PODLEGAJĄ RECYKLINGOWI?

Zderzak to jeden z najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów samochodu. Teoretycznie jego zadaniem jest zabezpieczanie istotnych elementów konstrukcji auta w przypadku zderzenia z innym pojazdem lub przeszkodą, więc nie ma nic dziwnego w tym, że w wyniku kolizji lub wypadku dojdzie do destrukcji zderzaka. Dobra wiadomość jest taka, że w wielu przypadkach istnieje możliwość jego naprawy, a jeśli nie ma na to szans — można, a nawet należy oddać go do recyklingu.

Czytaj więcej
zderzak samochodu ciężarowego
13-06-2022

CZYM CHARAKTERYZUJĄ SIĘ ZDERZAKI WYKORZYSTYWANE W SAMOCHODACH CIĘŻAROWYCH?

Zderzaki w samochodach ciężarowych to bardzo charakterystyczne elementy. Tworzy je solidna, wydłużona metalowa belka o zaokrąglonej powierzchni. Celem, tak jak w pojazdach osobowych, jest oczywiście niwelowanie skutków ewentualnych kolizji i ochrona kierowców osobówek. Jak się zatem okazuje, zderzak w ciężarówkach spełnia bardzo istotną funkcję. Jakimi cechami powinien się więc wyróżniać?

Czytaj więcej
przedni zderzak
10-05-2022

CZY ZDERZAKI CHRONIĄ PIESZYCH W TRAKCIE NIEPRZEWIDZIANEJ KOLIZJI DROGOWEJ?

Współczesne zderzaki samochodowe wyposażone są w wiele rozwiązań, które mają zwiększać poziom bezpieczeństwa zarówno pojazdu, kierowcy i pasażerów, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Wbrew pozorom nie jest to wyłącznie element dekoracyjny. W wielu przypadkach może skutecznie chronić właściciela przed kosztownymi naprawami pojazdu w przypadku zetknięcia z przeszkodą. Czy jednak zderzak jest w stanie ochronić również pieszych podczas nieprzewidzianej kolizji drogowej?

Czytaj więcej
zderzaki samochodowe
05-05-2022

PRZY JAKICH PRĘDKOŚCIACH ZDERZAKI SAMOCHODOWE SĄ NAJBARDZIEJ SKUTECZNE?

Zderzaki samochodowe to jeden z elementów odpowiadających za bezpieczeństwo. Służą do łagodzenia skutków zderzenia pojazdu z innym pojazdem, przeszkodą lub pieszym poprzez kumulowanie znacznej części energii kinetycznej. Są solidnym zabezpieczeniem przede wszystkim w przypadku zdarzeń, które odbywają się przy mniejszych prędkościach. Czy jednak zapewniają oczekiwaną skuteczność podczas szybkiej jazdy? Z dalszej części naszego wpisu dowiesz się, przy jakich prędkościach zderzaki samochodowe są najbardziej skuteczne.

Czytaj więcej
zderzak
19-04-2022

GDZIE ZAOPATRYWAĆ SIĘ HURTOWO W ZDERZAKI SAMOCHODOWE?

Zderzak to jeden z jeden elementów nadwozia każdego samochodu, spełniający bardzo ważną funkcję — jego zadaniem jest niwelowanie destrukcyjnych efektów kolizji czy stłuczek poprzez amortyzowanie energii kinetycznej wytwarzanej podczas zderzenia z przeszkodą lub innym pojazdem. Oprócz tego niewątpliwie wpływa też na estetykę pojazdów. Bez niego auto nie będzie się dobrze prezentować i z całą pewnością obniży się też poziom jego bezpieczeństwa. Niestety to właśnie ze względu na rolę, jaką spełnia zderzak, jest on również jednym z najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów. Wiele napraw samochodów wiąże się z koniecznością wymiany zderzaka. W tym wpisie podpowiadamy, czy możliwy jest hurtowy zakup i gdzie można go zrealizować.

Czytaj więcej
wgnieciony zderzak
03-03-2022

CO ZROBIĆ ZE ZUŻYTYM ZDERZAKIEM SAMOCHODOWYM?

Zderzak to istotny element w każdym samochodzie, wpływający nie tylko na kwestie bezpieczeństwa, ale i wygląd pojazdu. Ze względu na funkcje, jakie spełnia, jest narażony na różnorodne uszkodzenia. Co można zrobić ze zderzakiem samochodowym, który nosi wyraźne ślady zużycia?

Czytaj więcej
fronty samochodów
21-01-2022

JAK ZDERZAK WPŁYWA NA AERODYNAMIKĘ SAMOCHODU?

Aerodynamika odgrywa coraz ważniejszą rolę podczas projektowania samochodów. Wynika to przede wszystkim ze względu na fakt, że ma ona zasadniczy wpływ na ograniczenie zużycia paliwa i emisji szkodliwych substancji. W jaki sposób zderzak wpływa na dobry opływ powietrza w konstrukcji pojazdów?

Czytaj więcej
Produkcja zderzaka
01-12-2021

Z JAKICH MATERIAŁÓW WYKONANE SĄ ZDERZAKI SAMOCHODOWE?

Zderzak samochodowy to najbardziej wysunięty element karoserii pojazdu zarówno z przodu, jak i z tyłu. Wpływa na estetykę samochodu, ale to nie jest jego podstawowe zadanie. Najważniejszą funkcją zderzaków jest niwelowanie skutków kolizji drogowych. Amortyzuje on energię kinetyczną wytwarzaną podczas zderzenia z przeszkodą lub innym pojazdem. Odpowiada więc za kwestię bezpieczeństwa — zarówno auta, jak i pasażerów czy pieszych. Z tego też względu materiały użyte do produkcji zderzaków nie są przypadkowe.

Czytaj więcej
zderzak w trakcie kolizji
10-11-2021

JAK ZACHOWUJE SIĘ ZDERZAK SAMOCHODOWY W TRAKCIE KOLIZJI DROGOWEJ?

Zderzak samochodowy to najbardziej wysunięty w przód i w tył element pojazdu. Wbrew pozorom nie służy wyłącznie do celów estetycznych. Jego nadrzędną funkcją jest zapewnienie bezpieczeństwa nie pojazdom i pieszym. Osłania też elementy znajdujące się w przedniej komorze silnika oraz części nadwozia, które są najbardziej narażone na konsekwencje stłuczek czy wypadków.

Czytaj więcej
Zabytkowy samochód
06-10-2021

ZDERZAK SAMOCHODOWY JAKO ELEMENT DEKORACYJNY AUTA

Przedni zderzak odpowiada za ochronę kluczowych części samochodu, chociaż nie jest to jedyna funkcja, jaką spełnia. Niewątpliwie jest to element, który ma bardzo duży wpływ na estetykę nadwozia. Za sprawą zderzaka możemy podkreślić charakter auta, nadając mu oryginalnego charakteru.

Czytaj więcej
Zderzak polerowanie papierem
13-09-2021

CZY WARTO ZAINWESTOWAĆ W UŻYWANY ZDERZAK SAMOCHODOWY?

Zderzak jest elementem karoserii najbardziej narażonym na uszkodzenia. Zarówno podczas zwykłej stłuczki, jak i poważniejszego wypadku, zderzak absorbuje energię, która powstaje przy zderzeniu z przeszkodą. Drobne zarysowania i defekty można poddać naprawie. Ale poważnie uszkodzony zderzak należy bezwzględnie wymienić. Warto wówczas zastanowić się nad możliwością zakupu używanego zderzaka, który stanem technicznym i wizualnym nie odbiega od nowego.

Czytaj więcej
Mechanik w salonie samochodowym
11-08-2021

JAK WERYFIKOWANA JEST JAKOŚĆ ZDERZAKÓW SAMOCHODOWYCH?

Jednym z ważniejszych elementów konstrukcji każdego samochodu jest zderzak. Jest to część nadwozia znajdująca się z przodu i z tyłu pojazdu. Podstawową funkcją zderzaków jest zredukowanie negatywnych skutków stłuczek parkingowych czy kolizji. Co więcej, chronią również pasażerów w razie wypadków, do których dochodzi przy mniejszych prędkościach. Dodatkowo wpływają również na estetykę auta, jednak jest to najmniej ważna ze wszystkich funkcji. Z uwagi na to, jak ważne są zderzaki, ich jakość musi być weryfikowana. Jak to wygląda?

Czytaj więcej
Zderzak stłuczka
13-07-2021

JAKIE STANDARDY BEZPIECZEŃSTWA POWINIEN SPEŁNIAĆ ZDERZAK SAMOCHODOWY?

Zderzak samochodowy to najbardziej wysunięta części pojazdu zarówno z przodu, jak i z tyłu. Jej zadaniem jest załagodzenie nacisku będącego wynikiem zderzenia samochodu z przeszkodą lub innym pojazdem. Ponieważ odgrywa tak ważną rolę, zderzak musi spełniać ściśle określone standardy. Dowiedz się, jakie.

Czytaj więcej
Zderzak samochodu
15-06-2021

JAKĄ ROLĘ W KONSTRUKCJI SAMOCHODU ODGRYWA ZDERZAK?

Konstrukcja samochodu składa się z wielu elementów. Każdy z nich pełni określone funkcje i musi być wykonany z materiałów, które dobrze znoszą działanie czynników, na które narażony jest pojazd, na przykład skrajnych temperatur, opadów czy uszkodzeń mechanicznych. Jednym z ważniejszych elementów zapewniających bezpieczeństwo kierowcy oraz innym uczestnikom jest zderzak. W jaki sposób jest zbudowany i jakie pełni funkcje w konstrukcji samochodu?

Czytaj więcej
Czerwony zderzak
02-03-2021

JAKIE SILNE ZDERZENIA SĄ W STANIE WYTRZYMAĆ ZDERZAKI?

Zderzak samochodowy to jeden z ważniejszych elementów tzw. systemu bezpieczeństwa biernego w każdym samochodzie. Nie bez powodu znajduje się w najbardziej strategicznych miejscach — zarówno z tyłu, jak i z przodu pojazdu. Jego głównym celem jest redukowanie ewentualnych zniszczeń powstających w wyniku kolizji drogowej czy stłuczek parkingowych, chroni też pasażerów pojazdu i pieszych. Właśnie ze względu na funkcje, jakie pełnią zderzaki, są to najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne części auta.

Czytaj więcej
Listwa progowa
14-02-2021

LISTWY PROGOWE. DO CZEGO SŁUŻĄ I JAKIE KRYTERIA POWINNY SPEŁNIAĆ?

Karoseria auta narażona jest na oddziaływanie wielu szkodliwych czynników, zarówno mechanicznych, jak i atmosferycznych. Istnieje kilka newralgicznych miejsc, gdzie uszkodzenia powstające na skutek tych czynników są szczególnie widoczne. Jednym z nich są progi, na których można zamontować specjalne nakładki. Czym dokładnie charakteryzują się listwy progowe i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czytaj więcej
Sklejony zderzak
22-09-2020

JAK SKLEIĆ ZDERZAK SAMOCHODOWY?

Zderzaki samochodowe należą do najczęściej uszkadzanych elementów w samochodach. Otarcia parkingowe, wyłamania spowodowane zderzeniem z wysokim krawężnikiem, odpryski kamieni, kolizje i wypadki — to tylko kilka przykładowych sytuacji, w których może dojść do poważnego uszkodzenia zderzaka. Jak sobie poradzić z uszkodzonym zderzakiem?

Czytaj więcej
Zderzak plastik
23-06-2020

CO TRZEBA WIEDZIEĆ O ZDERZAKACH PLASTIKOWYCH

Zderzak jest jednym z elementów, które nieodłącznie kojarzą się z samochodami, wpływając nie tylko na bezpieczeństwo auta i podróżujących nim osób, ale również na wygląd pojazdu i wiele własności użytkowych. Choć z dzisiejszej perspektywy ciężko w to uwierzyć zderzaki w dzisiejszej formie wprowadzono już w pierwszych latach rozwoju motoryzacji. Od samego początku ich głównym zadaniem była ochrona przodu, a później także tyłu pojazdu przed uszkodzeniami. Choć funkcja zabezpieczająca jest istotna do dziś, to współcześnie element ten stanowi raczej rodzaj osłony aerodynamicznej niż pełnowartościowej ochrony, zwłaszcza, że rolę tę odgrywają raczej specjalnie projektowane strefy zgniotu i różnego typu wzmocnienia umieszczane w konstrukcji auta. Mimo tego, ze względu na swoje usytuowanie zderzaki samochodowe wciąż ulegają większym i mniejszym uszkodzeniom i stosunkowo często muszą być wymieniane nawet przy niezbyt dużych stłuczkach. Przyjrzyjmy się bliżej zderzakom i metodom ich regeneracji.

Czytaj więcej
Zderzak uszkodzony
09-04-2020

KIEDY ZDERZAK SAMOCHODOWY WYMAGA WYMIANY?

Drobna stłuczka, wysoki krawężnik lub słupek, którego nie zauważyliśmy mogą być powodem zniszczenia naszego zderzaka samochodowego. Co zrobić, gdy doszło do uszkodzenia? Kiedy zderzak samochodowy wymaga wymiany?

Czytaj więcej
Zderzak
12-02-2020

REGENERACJA ZDERZAKA. KIEDY JEST MOŻLIWA?

Zderzaki samochodowe są elementami pojazdu, które najczęściej ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Ich wygląd w dużej mierze wpływa na estetykę całego auta. Jak naprawić uszkodzony zderzak? Czym jest regeneracja zderzaka i kiedy jest możliwa?

Czytaj więcej
Zderzak używany
06-12-2019

CZY KUPNO ZDERZAKA UŻYWANEGO TO DOBRY POMYSŁ?

Niektóre używane, ale oryginalne części samochodowe prezentują wyższą jakość od nowych zamienników. Kategoria ta mieści m.in. zderzaki. Wyjaśniamy, dlaczego warto postawić na używany zderzak samochodowy.

Czytaj więcej
Zderzenie pojazdów
01-10-2019

JAKĄ ROLĘ W SAMOCHODZIE PEŁNI ZDERZAK?

Zderzak to istotny element nadwozia samochodu. Stanowi najbardziej wysunięta część karoserii pojazdu zarówno na jego przodzie, jak i z tyłu. Głównym zadaniem zderzaka jest amortyzowanie energii kinetycznej wytworzonej podczas zderzenia z przeszkodą lub innym pojazdem. Ma znaczenie w kontekście bezpieczeństwa podróżowania, ale wpływa także na stylistykę pojazdu.

Czytaj więcej
Uszkodzony zderzak
02-09-2019

USZKODZONY ZDERZAK. CO ROBIĆ?

Zderzak to najbardziej narażony na uszkodzenie element karoserii. Manewry na parkingu, wyjazd z posesji czy po prostu codzienne poruszanie się po mieście mogą skutkować drobnymi zadrapaniami, ale także poważniejszymi zniszczeniami tej części nadwozia. W tym wpisie odpowiemy na pytanie jak postąpić, gdy dojdzie do uszkodzenia samochodowego zderzaka.

Czytaj więcej
Przedni czerwony zderzak
01-08-2019

ZDERZAK JAKO ELEMENT ESTETYCZNY AUTA

​Stalowy kształtownik, czyli kluczowa część zderzaka, ma przyjmować energię kinetyczną wytworzoną podczas stłuczki. Natomiast obudowa wykonana z tworzyw sztucznych pełni przede wszystkim rolę estetyczną. Zarysowany lub uszkodzony element karoserii zdecydowanie obniża walory wizualne samochodu.

Czytaj więcej